Football Freestyle – czym jest i kto może go uprawiać?

Freestyle w swoim założeniu ma kojarzyć się z wolnością oraz z indywidualnym i unikatowym stylem. W tej dziedzinie istnieją określone schematy, lecz żeby się wyróżnić na tle innych, należy wiele wnieść od siebie. Taki styl połączony z piłką może przynieść zaskakujące rezultaty.

 

Football Freestyle jest nową i nietuzinkową dziedziną sportu, wywodzi się z piłki nożnej, powstał poprzez dodawanie sztuczek do zagrań piłkarskich. Ta stosunkowo nowa dyscyplina sportu szybko się rozwija, organizowane są turnieje na całym świecie, gdzie przybywają najlepsi w tej dziedzinie freestylowcy, prezentując swój unikatowy styl i coraz to nowsze sztuczki. Triki piłkarskie łączone są również z tańcem i akrobacjami, ta dyscyplina sportu angażuje wiele partii mięśni, dzięki czemu sprzyja rozwojowi dzieci i młodzieży. Ta dyscyplina pozwala na wykonywanie ewolucji w różnych pozycjach, począwszy od stojącej, przez siedzącą do leżącej, opanowanie podstawowych trików w dalszej kolejności pozwoli na stworzenie pewnej indywidualnej kombinacji tików. Football Freestyle przez brak bezpośredniego kontaktu z rywalem jest mniej kontuzyjnym sportem, pozwala poprawić technikę piłkarską, która w późniejszym czasie może przełożyć się na stworzenie przewagi na boisku piłkarskim. Ponadto treningi z Football Freestyle nauczą przenoszenia piłki nad rywalem w efektowny i efektywny sposób. Uczestnictwo i zaangażowanie w treningi z pewnością poprawi równowagę oraz koncentrację.

 

Football Freestyle może uprawiać każde dziecko, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów potrzebna jest pasja, zaangażowanie, koncentracja i chęć nauki. Po opanowaniu wiedzy teoretycznej dzieci z łatwością będą operować nazwami trików, co w późniejszym etapie przełoży się na świetną zabawę, którą uświęcać będzie dynamiczna muzyka.